Inwentaryzacje dendrologiczne

 

 

Inwentaryzacje dendrologiczne na Facebooku   Inwentaryzacje dendrologiczne na Google Plus   Inwentaryzacje zieleni w serwisie Pinterest

 

 

 

Kompleksowa inwentaryzacja zieleni

 

Analizy wieku drzew stojących oraz drzew wyciętych bez zezwolenia

Nasze opracowania opieramy na próbkach drewna pobranych z analizowanych drzew.

Jeżeli mamy do czynienia z drzewem stojącym, najczęściej w celu ustalenia faktycznego wieku staje się niezbędny nawiert tzw. świdrem Presslera.

Metoda ta, uważana jest za inwazyjną, tzn. w wyniku uszkodzenia - nawet w tak niewielkim stopniu pnia drzewa żywego, możemy doprowadzić do zainfekowania rośliny różnego rodzaju grzybami. Decydując się na tę metodę, możemy potwierdzić faktyczny wiek drzewa odczytany ze słojów przyrostu rocznego. Dotychczas nawierty stosowaliśmy m.in. do sprawdzenia w terenie, czy drzewa danego gatunku mają skończone 10 lat czy też są starsze i na ich wycinkę niezbędne jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia.


Określenie wieku drzewa ściętego, możemy przeprowadzić na podstawie wyrzynka pobranego z pozostałego fragmentu pnia lub strzały (kłody) drzewa. Na podstawie wycinka drewna, jesteśmy w stanie oszacować orientacyjny obwód drzewa na wysokości 130 cm, które np. zostało wycięte bez zezwolenia, w celu określenia kary za jego wycinkę.


Pozostałe usługi:

Copyright © 2009-2017 Kamil Menducki, Wszystkie prawa zastrzeżone